Made in New Zealand - diskusia o SS na BarCamp Žilina

Zverejnil Pali dňa 17.05.2011 |

Tagy: , , ,

28.5.2011 sa koná v Žiline, na stanici Záriečie BarCamp. Mám tam prihlásenú prednášku (či skôr diskusiu) o SilverStripe CMS pod názvom "Made in New Zealand".

Hlavným cieľom prednášky je propagácia SS CMS. Chcem v krátkosti predstaviť SS a hlavne diskutovať o ňom. Chcem osloviť mladých programátorov a web tvorcov, ktorý hľadajú to svoje CMS i zapustiť do hlavy chrobáka existujúcim geek-om ;)

Do diskusie sa môžu zapojiť aj návštevníci stránky, ktorý sa nemôžu zúčastniť BarCampu. Stačí napísať otázku do diskusie k tomuto článku. Predom zadané otázky (či už online alebo priamo na BarCampe na pripravené letáky) budú zlosovateľné. Výhrou bude kniha SilverStripe 2.4 Module Extension, Themes, and Widgets: Beginner's Guide. Objednaná bola minulý týždeň, hadám stihne prísť ;)

O BarCamp-e:

BarCamp je medzinárodná sieť user-generated otvorených konferencií, na ktorých sa z účastníkov stávajú prednášajúci. Je to stretnutie ľudí, ktoré sa zrodilo z túžby po zdieľaní a učení v otvorenom prostredí. Zámerom tohto podujatia sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom.

Prvé BarCampy sa sústreďovali najmä na open source komunitu, no časom sa okruh tém rozrástol, klasický BarCamp však zostáva v medziach IT, marketingu, sociálnych médií a dizajnu. Existujú aj tematicky zamerané BarCampy, v zahraničí napr. EcoCamp s eko tematikou alebo iPhoneDevCamp so zameraním na developerov aplikácií pre iPhone a iPad.

Štvrtý žilinský BarCamp bude opäť na Stanici Žilina-Záriečie. Stanica je kultúrny uzol, ktorý slúži ako miesto pre súčasné umenie. Stanicu sme si zvolili kvôli jej netradičnému prostrediu s uvoľnenou a priateľskou atmosférou, ktorú si pochvaľujú všetci zúčastnení a ktorá je podnetná pre diskusiu.

Viac info o BarCampe na oficiálnych stránkach.


Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

komentárový systém: Disqus