Prečo Disqus a nie defaultné SS komentáre?

Zverejnil Pali dňa 24.02.2011 |

Tagy: , ,

Na Disqus som natrafil, keď som prezeral novú dokumentáciu k SilverStripe. Oproti starej dokumentácii je to obrovský krok vpred! No zaujala ma tam aj ďalšia vec - komentovanie cez službu Disqus. Je to zvláštne, že CMS, kt. má implementovanú funkcionalitu komentovania príspevkov dospeje k tomuto kroku.

Ja ten krok však plne chápem. Momentálne prebieha oddeľovanie viacerých funkcií z Core (CMS modul) a vytváranie samostatnýck modulov (comments, mathspamprotection), pričom toto oddelenie nie je dokončené a nové moduly sú v stave beta (možno i alpha). Zároveň je potrebné dodať, že komentárová utilita nemôže dospieť do funkčnej výbavy špeciálnej služby ako Disqus (prepojenie na twitter, facebook atď.).

A negatíva? Bez JS si komentáre neprečítate... Zároveň, prihlásenia Komentáre/fórum nie sú prepojené... Je komunita ochotná toto akcetovať? A sa vám bude Disqus páčiť, portnem ho aj do fóra, nebude to veľký problém...

[edited 31.3.2011]: Našiel som cestu, ako zobraziť komentáre aj pri vypnutom JS a zároveň ich dokážem zahrnúť do vyhľadávania. Vytvorím návod/modul na tomto portáli, ktorý bude o tomto pojednávať. Jedná sa o to, že Disqus ponúka API rozhranie, vďaka ktorému je možné s komentármi pracovať (napr. vložiť do databázy projektu) a tým obsah komentárov zverejniť aj pri vypnutom JS resp. zahrnúť do vyhľadávania...

[edited 24.4.2011]: Funkčný modul nahratý na github-e

Sám som zvedavý, ako sa nám Disqus osvedčí. Neváhajte a píšte, čo si o tomto kroku myslíte, ja zatiaľ pripravím návod, ako jednoducho integrovať Disqus aj do vašich SS inštalácií ;)


Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

komentárový systém: Disqus