Prihlásiť sa | Zabudnuté heslo | Registrovať

X

What is OpenID?

OpenID is an Internet-wide identity system that allows you to sign in to many websites with a single account.

With OpenID, your ID becomes a URL (e.g. http://username.myopenid.com/). You can get a free OpenID for example from myopenid.com.

For more information visit the official OpenID site.

31 príspevkov v 8 témach | 7 členov

Skok na:

Moduly

Ak ste na stránke prvý kát, nezabudnite sa zaegistrovať! Vďaka registrácii budete môcť aktívne vstúpiť do diskusného fóra (vytvoriť Vlákno alebo pridať príspevok do existujúceho vlákna).

Diskusné fórum » Moduly » Galerie, resp. FotoGalerie

Strana: 1 Dole
Autor Téma: Galerie, resp. FotoGalerie 644 Views
  • Luboš
    Community Member
    13 posts

Galerie, resp. FotoGalerie Link to this post

Zdravím.
    Nevíte prosím, jak, tedy, pokud je pro SS303 galerie, vypadá? kde ji skouknout, stáhnout?
    Prošel jsem co se dalo, samo i našel, ale přijde mi ňáká stará ;o)

Díky za info.

• Pali
    Administrator
    69 posts
  • Luboš
    Community Member
    13 posts

Re: Galerie, resp. FotoGalerie Link to this post

Díky za odkazy.

Jednu galerii jsem si vybral a zkusil ji instalovat. všechno šlo jak mělo až do doby, že mi v administraci nešlo ničím hnout, začla hlásit error vnitřního servru a galerie toto "Tato stránka je zastaralý typ GalleryPage. Uložení spůsobí zrušení jeho typu a vy můžete přijít o svá data" webík mi zmizel a šel jsem nad ránem spát s tím, že jsem ho zničil ;o( Ráno kupodivu běžel, i když jinak a tak jsem raději co bylo navíc smazal a obnovuji předešlý stav ze zálohy. Chci se zeptat, zdali se dá od té galerie vyčistit i databáze?

Díky za pomoc.

• Pali
    Administrator
    69 posts

Zdravim, vyskúšajte tu ss3Gallery alebo cwsoft. Tá prvá má určité requirements (moduly, ktoré treba nainštalovať, aby fungovala). Tá druhá nemá žiadne requirements a obrázky sa nahrávajú cez časť "Súbory a obrázky" a na stránke (musíte vybrať správny typ), kde sa má zobraziť galéria, si len vyberiete adresár z ktorého sa majú na danej stránke obrázky zobraziť.

Oba moduly maju podrobné návody (anglické). Inštalovať standalone systémy kvôli galérii nemá zmysel, v SS sa to dá pekne poriešiť.

Inak, čo presne vyžadujete od tej galérie?

Pali

• Luboš
    Community Member
    13 posts

Ahojky,
    Zkoušel jsem Piwigo, Zenphoto i Coppermine a všechno složité jak pumpa na saně. Hledám do češtiny lokalizovanou fotogalerii, bez hodnocení, bez registrací, bez komentářů... rychlou, nezatěžující system a jednoduchou, co nejednodušší ;o) chci jen osobní presentaci, víc nic nehledám.
    Díky za doporučení.

• yurayko
    Community Member
    2 posts

Zdravim, davam odkaz na stiahnutie FlickrGallery "http://savoiesolidaritejapon.info/solidarite/flickrservice.tar.gz", je to modul, treba to rozbalit do korenoveho adresara,... adresar ma nazov 'flickrservise'... treba si vsak precitat INSTALL, kde su detaily ako postupovat. Samozrejme, ako z nazvu vychadza, cerpa to fotografie zo sluzby Flickr. Malu predstavivost o tom ako to vyzera si mozte urobit tu: http://savoiesolidaritejapon.info/galerie/ Samozrejme vsetko sa moze lisit od temy ;-) No a na zaver musim dodat, ze to vychadza z povodneho modulu od SS, ale s mojimi upravami pre verziu 3, pretoze original bol nefunkcny. Co dodat na zaver,...? Enjoy! ;-)

PS: inak dodam, ze Pali tu dal dobre linky, palec hore

• Pali
    Administrator
    69 posts

ahoj,

dikez, klikateľný odkaz http://savoiesolidaritejapon.info/solidarite/flickrservice.tar.gz.

Ideálne to je zavesiť na github, pridať composer.json súbor (pozrite napr. moje moduly), následne pridať na http://packagist.org a inštalácia bude otázkou 5 sekúnd bez sťahovania, rozbaľovania a podobných sránd. Mimochodom, v sobotu som bol na SilverStripe meetup Austra vo Viedni - composer inštalácia je core developermi považovaná za doporučovanú metódu inštalácie (z mojich skúseností na 5-tich projektoch silno doporučujem).

Pali

• yurayko
    Community Member
    2 posts

You're welcome a ten odkaz som umyselne nechal iba text ;-)

Suhlasim s tebou co sa tyka GitHub-u, ale idealny svet neexistuje
    Paci sa mi SS a navyse som nahodou natrafil na tento SK portal o SS, plus vidim, nie velmi stare vlakno, tak si vravim, ze ked som to nedavno pouzil/upravil, mozno sa to este niekomu hodi

No a jedneho dna mozno, sa to dostane aj na GitHub, ale poviem Ti, ze mam uz na zozname zopar inych programkov, ktore ani nesuvisia s SS,... ale neni cas Nooo, v konecnom dosledku som z toho smutny, pretoze, je to skoda

Inak to stretko bolo urcite super, aj trochu mozno zavidim ale mam to (mal som to) momentalne dost od ruky. No neni vsetkym dnom koniec a raz... ked budem velky... mozno dame stretko v ZA, ja som 'povodne' z MT. Povodne v uvodzovkam, pretoze som kopaniciar
    Drzim palce.

PS: toto uz by asi malo byt v inom threade, lol.

644 Views

Práve online: Nikto nie je online.

Najnovší člen fóra: TonnyLord